szkolenie on-line
SZKOLIMY JUŻ 32 LATA, ZAUFAŁO NAM PONAD 100 000 OSÓB

10
czerwca
2025

Szkolenie partnerskie Beck Akademia

Fundacja rodzinna w praktyce - aspekty prawne i podatkowe

39 dni do rozpoczęciakoordynator: Beata Kurpiewska

Na szkoleniu zostaną przedstawione prawno-podatkowe aspekty ustawy z dnia 26.01.2023 r. o fundacji rodzinnej ze wskazaniem praktycznych zasad i procedur związanych z powstaniem i działalnością fundacji oraz jej ewentualnym rozwiązaniem. Szkolenie pozwala w szczególności zdobyć wiedzę prawną i podatkową niezbędną do zrealizowania celów i wizji osób, które planują przeprowadzić bezpieczną sukcesję swojego przedsiębiorstwa bądź chcą wesprzeć takie osoby.

Celem szkolenia jest przygotowanie do prawidłowego planowania sukcesji w biznesie rodzinnym z wykorzystaniem nowej instytucji w polskim systemie prawnym – fundacji rodzinnej. Podczas szkolenia zostaną omówione korzyści płynące z założenia fundacji rodzinnej oraz sposoby na uniknięcie ryzyk i sporów, które mogą pojawić się przy jej późniejszym funkcjonowaniu.

Na szkoleniu dowiesz się m.in:

  • W jaki sposób należy planować sukcesję biznesową, aby przewidzieć możliwe scenariusze i wykluczyć ewentualne ryzyka oraz spory?
  • Jakie są zalety założenia fundacji rodzinnej w Polsce oraz ryzyka, które należy mieć na względzie już na etapie przygotowań do tego procesu?
  • Jak wygląda procedura założenia fundacji rodzinnej i o czym należy szczególnie pamiętać przy jej rejestracji?
  • Jak powinna wyglądać struktura organizacyjna fundacji rodzinnej oraz jakie są prawa i obowiązki fundatora i beneficjentów?
  • Jakie są zasady spełniania świadczeń przez fundację rodzinną na rzecz beneficjentów?
  • Jaką działalność gospodarczą może prowadzić fundacja rodzinna?
  • Jak kształtują się zasady opodatkowania w fundacji rodzinnej?
  • Jak fundacja rodzinna wpływa na regulacje prawa spadkowego?
  • Jak zakończyć funkcjonowanie fundacji rodzinnej bez negatywnych konsekwencji?

Szkolenie jest skierowane do profesjonalnych pełnomocników, prawników, aplikantów oraz studentów prawa, którzy chcą poznać zasady funkcjonowania fundacji rodzinnej oraz sposoby wykorzystania tej nowej instytucji prawa w praktyce. Szkolenie będzie także przydatnym źródłem wiedzy dla właścicieli firm rodzinnych planujących sukcesję biznesu, jak również osób (w tym spadkobierców), które planują zabezpieczyć wielopokoleniowy majątek rodzinny przed jego rozdrobnieniem z jednoczesnym zapewnieniem wieloletniego i uporządkowanego wsparcia dla członków swojej rodziny.

Dostęp do Systemu Legalis
Po szkoleniu otrzymasz 2-tygodniowy dostęp do Systemu Legalis Moduł Prawo spółek handlowych.

szkolenie zamknięte - zamawiam

Czas trwania szkolenia: od 10:00 do 15:00

  1. Dla kogo fundacja rodzinna?
    • Jak przygotować i przeprowadzić bezpieczną sukcesję z wykorzystaniem fundacji rodzinnej?
    • Na co zwracać uwagę oraz jak wyeliminować ryzyka oraz potencjalne spory w przyszłości?
    Radosław L. Kwaśnicki, Karol M. Szymański
  2. Zasady utworzenia i funkcjonowania fundacji rodzinnej
    • Prowadzenie działalności gospodarczej przez fundację rodzinną.
    • Powstanie fundacji rodzinnej krok po kroku.
    • Statut fundacji rodzinnej.
    • Majątek oraz spis majątku w fundacji rodzinnej – co można i warto wnieść do fundacji rodzinnej – tzw. fundusz założycielski -zasady wnoszenia wkładów, mienie wniesione do fundacji a zachowek.
    • Fundacja rodzinna w organizacji – jakie są zasady reprezentacji oraz odpowiedzialności za zobowiązania fundacji rodzinnej w organizacji?
    • Rejestr fundacji rodzinnych.
    • Ustanie bytu prawnego fundacji – rozwiązanie i likwidacja fundacji rodzinnej.
    Maria Czaińska, Piotr Letolc
  3. Dwa filary fundacji rodzinnej - fundator i beneficjent.
    • Kto może być fundatorem oraz jakie są jego prawa i obowiązki?
    • Zakres odpowiedzialności fundacji rodzinnej za zobowiązania fundatora.
    • Kto może być beneficjentem fundacji rodzinnej oraz jakie są jego prawa i obowiązki?
    • Lista beneficjentów, utrata statusu beneficjenta.
    • Zasady spełniania świadczeń na rzecz beneficjentów.
    Maria Czaińska, Anna Urbaniak
  4. Organy fundacji rodzinnej.
    • Organy fundacji rodzinnej – zarząd, zgromadzenie beneficjentów oraz rada nadzorcza, odpowiedzialność członków organów.
    • Powództwo o uchylenie lub stwierdzenie nieważności uchwały organu.
    Jarosław Szewczyk
  5. Fundacja rodzinna – podatkowe aspekty funkcjonowania.
    • Fundacja rodzinna w ustawach podatkowych – ustawa o podatku od spadków i darowizn, ustawa o podatku od osób fizycznych (PIT), ustawa o podatku od osób prawnych (CIT), ustawa o VAT, Ordynacja podatkowa, w tym m.in. zagadnienia dotyczące:
      • skutków podatkowych wniesienia majątku do fundacji rodzinnej oraz wielości fundatorów,
      • odpowiedzialności solidarnej za zaległości podatkowe fundatora,
      • opodatkowania działalności gospodarczej fundacji, która nie mieści się w ustawowym katalogu działalności dopuszczalnej,
      • podatkowych aspektów związanych ze spełnianiem świadczeń na rzecz beneficjentów, w tym przysługujących zwolnień,
      • przepisów uszczelniających, w tym wypłaty świadczeń w postaci tzw. ukrytych zysków,
      • skutków podatkowych związanych z rozwiązaniem fundacji rodzinnej.
    Marek Szczepanik

szkolenie zamknięte - zamawiam

Maria Czaińska

Counsel w RKKW. Radczyni prawna specjalizująca się w prawie procesowym oraz prawie spółek handlowych, ze szczególnym uwzględnieniem sporów korporacyjnych. Reprezentuje klientów przed sądami w złożonych sporach z zakresu szeroko rozumianego prawa gospodarczego, prawa rodzinnego oraz prawa cywilnego, w tym sporach związanych z prawem energetycznym.
Doradza w skomplikowanych sprawach na styku prawa korporacyjnego oraz prawa rodzinnego, z uwzględnieniem zagadnień dotyczących strukturyzacji majątku, relacji korporacyjnych oraz aspektów prawnych środowiska biznesowo – rodzinnego. Zapewnia kompleksowe wsparcie w przeprowadzeniu sukcesji biznesowej z wykorzystaniem instytucji fundacji rodzinnej, począwszy od fazy koncepcyjnej i przygotowań do tego procesu (m.in. ustalenie kręgu beneficjentów i zasad spełniania na ich rzecz świadczeń, wybór składników majątkowych podlegających strukturyzacji z uwzględnienie perspektywy operacyjnej i obciążeń publicznoprawnych, itp.) po opracowanie konkretnych dokumentów korporacyjnych (statutu fundacji, regulaminów organów fundacji, polityki spełniania świadczeń, etc.) oraz dokumentów rejestrowych niezbędnych do rejestracji fundacji rodzinnej.
Zapewnia bieżącą obsługę prawną spółkom handlowym, w tym w zakresie doradztwa na rzecz organów spółki oraz ich wspólników i akcjonariuszy, podejmowania decyzji pozostających w sferze uregulowań prawnych, opracowania opinii oraz dokumentów korporacyjnych związanych z funkcjonowaniem spółek, prawnego wsparcia w toku współpracy z kontrahentami, jak również reprezentacji w postępowaniach przed podmiotami trzecimi, sądami oraz organami administracyjnymi.
Autorka, a także współautorka, publikacji poświęconych praktycznym aspektom prawa gospodarczego i prawa cywilnego.

Radosław L. Kwaśnicki

Posiada tytuł naukowy doktora nauk prawnych oraz uprawnienia zawodowe radcy prawnego. Pełni funkcję Senior Partnera w Kancelarii RKKW - KWAŚNICKI, WRÓBEL & Partnerzy, którą założył w 2008 roku. Wcześniej zaś, począwszy od 2001 r., współpracował z krajowymi i międzynarodowymi kancelariami prawnymi.
Jest ekspertem w dziedzinie prawa spółek, w tym ładu korporacyjnego oraz prawa grup spółek. Specjalizuje się także w sporach właścicielskich, rynku kapitałowym oraz zawodowo przewodniczy walnym zgromadzeniom. Doradza w różnorodnych aspektach tworzenia i rozwijania firm rodzinnych (tworzenie zasad ładu rodzinnego, zarządzanie i ochrona majątku prywatnego) oraz zamożnych klientów indywidualnych (High-Net-Worth Individuals).
Pełni funkcję arbitra krajowego i międzynarodowego (m.in. w Sądzie Arbitrażowym przy Krajowej Izbie Gospodarczej, Sądzie Arbitrażowym przy Konfederacji Lewiatan, Sądzie Polubownym (Arbitrażowym) przy Związku Banków Polskich). Orzekał w Międzynarodowym Sądzie Arbitrażowym przy Międzynarodowej Izbie Handlowej – ICC w Paryżu.
Często rekomendowany, zarówno w kraju jak i zagranicą, m.in. przez dziennik „Rzeczpospolita” w Rankingu Kancelarii (2021) w dziedzinie „Prawa spółek i prawa handlowego” (podobnie jak w 2020 r.) a wcześniej przez Global Law Experts, European Legal Experts oraz Legal 500. W 2014 r. został laureatem I. miejsca w konkursie Profesjonaliści Forbesa.
Posiada kilkunastoletnie praktyczne doświadczenie w pełnieniu funkcji członka lub przewodniczącego rad nadzorczych spółek krajowych i zagranicznych. W szczególności w latach 2014-2019 pełnił funkcję członka a następnie wiceprzewodniczącego rady nadzorczej PKN ORLEN a także wielu spółek z większościowym udziałem prywatnym. Obecnie zasiada, jako członek niezależny, m.in. w radach nadzorczych spółek publicznych Sanok Rubber Company (wskazany przez zagraniczny fundusz) oraz Creotech Instruments (jako przewodniczący).
Posiada bogate doświadczenie legislacyjne. Pełnił m.in. funkcję Koordynatora Merytorycznego w Komisji do spraw reformy nadzoru właścicielskiego powołanej przy Ministerstwie Aktywów Państwowych dedykowanej nowelizacji Kodeksu spółek handlowych z 2022 r. dot. m.in. prawa spółek („holdingowego”) oraz poprawy efektywności nadzoru. Jest współautorem tzw. covidowej nowelizacji Kodeksu spółek handlowych z 2020 r. w zakresie zdalnych posiedzeń rad nadzorczych i zarządów oraz e-zgromadzeń właścicielskich.
Jest współautorem podręczników i komentarzy oraz publikacji poświęconych praktycznym aspektom prawa gospodarczego. W jego dorobku widnieje ponad 600 publikacji, w większości poświęconych prawu spółek.
Działa społecznie, w tym na płaszczyźnie kultury i sztuki. Utworzył i pracuje z Fundacją „Nova Ars Poloniae” wspierającą polskich artystów. Pełnił funkcję Koordynatora Generalnego Akcji „Jesteśmy Razem. Pomagamy”, która w trakcie pierwszego etapu pandemii koronawirusa koordynowała działania ponad siedemdziesięciu firm prywatnych w niesieniu pomocy, której wartość materialna przekroczyła 50 mln zł.

Piotr Letolc

Partner RKKW. Ekspert skoncentrowany na praktycznych aspektach prawa cywilnego oraz handlowego, w szczególności prawie spółek oraz fuzjach i przejęciach. Doradza przy procesach reorganizacyjnych związanych ze zmianami struktur spółek handlowych oraz tworzonych przez nie grup kapitałowych, w tym także z udziałem spółek publicznych. Posiada wieloletnie doświadczenie w doradztwie przy sukcesji w biznesie wraz ze wszystkimi zagadnieniami prawnymi, związanymi z bezpiecznym przekazaniem działalności gospodarczej lub spółek handlowych członkom rodziny.
Wspiera w wypracowaniu skutecznych rozwiązań, celem bezpiecznego przekazania przedsiębiorstwa i zapewnienia mu możliwości dalszego, zrównoważonego rozwoju. Powyższe obejmuje między innymi pracę nad sukcesją z wykorzystaniem instytucji fundacji rodzinnej – przygotowaniami do tego procesu ustaleniu kręgu beneficjentów fundacji rodzinnej, celów fundacji rodzinnej, świadczeń na rzecz beneficjentów oraz zasad ich spełniania przez fundację rodzinną, a przede wszystkim składników majątkowych, które mają zostać ustrukturyzowane optymalnie z perspektywy operacyjnej i obciążeń publicznoprawnych.
Autor i współautor ponad 100 publikacji i opracowań tematycznych poświęconych praktycznym aspektom prawa gospodarczego. Wykładowca na seminariach i konferencjach poświęconych prawu handlowemu. Członek rad nadzorczych spółek.

Marek Szczepanik

Partner w kancelarii MartiniTAX, gdzie odpowiada za praktykę podatków dochodowych. Doradca podatkowy z 25-letnim doświadczeniem zawodowym. Poprzednio, jako Partner w jednej z największych kancelarii podatkowych w Polsce, kierował zespołem CIT i planowania podatkowego. Wcześniej, przez wiele lat pracował w firmach tzw. Wielkiej Czwórki. W 2014 r. w Rankingu Firm i Doradców Podatkowych Dziennika Gazety Prawnej uznany został za najlepszego doradcę podatkowego w Polsce w kategorii planowania podatkowego. Doradza osobom z listy 100 najbogatszych Polaków publikowanej przez Wprost oraz Forbes.

Jarosław Szewczyk

LL.M. Doktor nauk prawnych, adwokat i Partner w Kancelarii RKKW KWAŚNICKI, WRÓBEL & Partnerzy – Radcowie prawni i adwokaci Sp.K. Licencjonowany doradca restrukturyzacyjny.
Absolwent polskich i zagranicznych studiów prawniczych oraz studiów LL.M. z zakresu ekonomicznej analizy prawa (EMLE). Zajmuje się doradztwem na rzecz spółek publicznych, funduszy VC/PE, domów maklerskich oraz banków. Laureat konkursu „Rising Stars – Prawnicy liderzy jutra 2018”. Prawnik rekomendowany przez Legal 500 (Legalease) 2020 – 2023 w kategoriach „Commercial, Corporate and M&A” oraz „Private Client” (2021 – 2023). Do­radzał w licznych transakcjach fuzji i przejęć (M&A), przy finansowaniu przedsiębiorstw oraz umowach typu JV. Zajmuje się doradztwem przy struk­turyzowaniu transakcji, prawem ochrony konkurencji, doradztwem na rzecz sektora finansowego oraz aspektami karnymi niedozwolonych zachowań na rynku kapitałowym.
Doświadczenie zawodowe zdobywał w polskich i międzynarodowych kancelariach prawnych w Krakowie oraz Warszawie zajmując się głównie trans­akcjami fuzji i przejęć (M&A), umowami handlowymi oraz rynkami kapitałowymi. Laureat licznych nagród i wyróżnień, m.in. Laureat konkursu „Rising Stars – Prawnicy liderzy jutra 2018”, nagrody ORA w Warszawie za uzyskanie najlepszego ogólnego wyniku z egzaminów adwokackich w 2015 r. w Izbie Warszawskiej, stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego dla najlepszych doktorantów, Finalista konkursu „Droga na Harvard”.
Autor licznych publikacji (MPH, Monitor Prawniczy, Przegląd Prawa Handlowego, Monitor Prawa Bankowego, IKAR, Palestra, Glosa) poświęconych prawu gospodarczemu, prawu cywilnemu, bankowemu i ubezpieczeniowemu.

Karol Maciej Szymański

Ekspert skoncentrowany na praktycznych aspektach prawa handlowego, prawa rynku kapitałowego oraz sporach korporacyjnych. Recommended Lawyer by Legal 500 EMEA 2021 i 2022 w obszarze Private Client, a także 2023 w obszarze Dispute Resolution oraz Private Client, . Posiada przyznawany przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie S.A. tytuł Certyfikowanego Doradcy w Alternatywnym Systemie Obrotu o nr 9/2014.
Ekspert Zespołu do spraw zwiększenia efektywności rad nadzorczych oraz Zespołu do spraw prawa koncernowego wchodzących w skład Komisji do spraw reformy nadzoru właścicielskiego powołanej przy Ministerstwie Aktywów Państwowych. Współautor nowelizacji Kodeksu spółek handlowych z 2020 r. w zakresie zdalnych posiedzeń rad nadzorczych i zarządów oraz e-zgromadzeń właścicielskich. Współautor tzw. dużej nowelizacji Kodeksu spółek handlowych z 2020 r. w obszarze prawa grup spółek oraz poprawy efektywności rad nadzorczych.
Doradza przy transakcjach dokonywanych w ramach rynku publicznego oraz wrogich lub przyjaznych przejęciach. Uczestnik wielu projektów reorganizacyjnych związanych ze zmianą schematów funkcjonowania rozbudowanych grup kapitałowych, w których istotne pozycje zajmowały spółki publiczne.
Od lat piastuje funkcje członka rad nadzorczych (w tym komitetu audytu) emitentów papierów wartościowych dopuszczonych lub wprowadzonych do obrotu na rynku regulowanym prowadzonym przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie S.A., zajmujących się działalnością gospodarczą z zakresu różnych branż. Pełnił funkcję członka zarządu w krajowych spółkach prawa handlowego, w tym rolę interim managera w podmiocie dominującym międzynarodowej grupy kapitałowej z branży zarządzania zasobami ludzkimi o rocznych przychodach w wysokości ok. 0,5 mld zł.
Autor, a także współautor, publikacji poświęconych praktycznym aspektom prawa gospodarczego, ze szczególnym uwzględnieniem prawa rynku kapitałowego. Wykładowca podczas wielu konferencji i seminariów poświęconych prawu gospodarczemu.

Anna Urbaniak

Aplikantka adwokacka, absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Zajmuje się obsługą prawną podmiotów gospodarczych, w szczególności w zakresie prawa spółek handlowych, z uwzględnieniem reorganizacji struktur właścicielskich oraz grup kapitałowych.
Doradza w obszarze sukcesji w biznesie w zakresie zagadnień prawnych związanych z bezpiecznym przekazaniem działalności gospodarczej, czy spółek osobowych lub kapitałowych członkom rodziny, jak również sukcesji z wykorzystaniem fundacji rodzinnej. Autorka publikacji z zakresu prawa gospodarczego.

szkolenie zamknięte - zamawiam

Termin i Miejsce

Termin:
10 czerwca 2025
Miejsce:
szkolenie on-line

Koszt

Koszt udziału jednej osoby wynosi:
  • 750 zł + 23% VAT

Informacje dodatkowe

Powyższy koszt obejmuje: udział w zajęciach dla 1 osoby, materiały szkoleniowe w wersji elektronicznej, certyfikat ukończenia szkolenia w formacie PDF, zapewnienie platformy szkoleniowej i dostępu do szkolenia w czasie rzeczywistym, test połączenia, pomoc techniczną w razie potrzeby.

Warunkiem udziału jest przesłanie wypełnionego formularza zgłoszeniowego (zakładka "Zgłoszenie"). Liczba miejsc ograniczona.

Organizatorem szkolenia jest Wydawnictwo C.H.Beck (Beck Akademia). Link do szkolenia oraz materiały szkoleniowe i certyfikat otrzymają Państwo od organizatora.

Szkolenia online odbywają się przy użyciu platformy Clickmeeting. Nie później niż na 2 godziny przed startem danego szkolenia do uczestników zostanie wysłany e-mail z zaproszeniem.

Zapłata i Rezygnacja

Koszt udziału jest płatny na konto Wydawnictwa C.H.Beck na podstawie proformy wystawionej po przyjęciu zgłoszenia.

Rezygnacja z udziału po 3 czerwca 2025 r. lub nieobecność na spotkaniu powoduje powstanie zobowiązania pokrycia pełnych kosztów udziału na podstawie faktury wystawionej przez Wydawnictwo C.H.Beck. Rezygnacja możliwa jest tylko i wyłącznie w formie pisemnej.

Szkolenie partnerskie Beck Akademia

Organizator szkoleń z dziedziny prawa i podatków. Oferuje szeroki zakres tematyczny organizowanych szkoleń. Dostarcza najwyższej jakości wiedzę dla prawników, studentów prawa i aplikantów, pracowników sektora publicznego, a także dla osób, które w swojej pracy opierają się na przepisach podatkowych i kadrowych. Beck Akademia zajmuje się również organizacją szkoleń zamkniętych, dopasowanych do indywidualnych potrzeb klienta. Prelegenci Beck Akademii to uznani praktycy i eksperci z wieloletnim doświadczeniem na rynku.

Współadministratorami danych osobowych są Wydawnictwo C.H.Beck Sp. z o.o. i Centrum Promocji Informatyki Sp. z o.o. Dane przetwarzamy dla realizacji umowy, powiązanych obowiązków prawnych i organizacji szkolenia. Przysługują Ci prawa do: dostępu do swoich danych, otrzymania ich kopii, sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia, cofnięcia zgody oraz wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych. Pełne informacje w Polityce prywatności.

Biuro Organizacyjne

Centrum Promocji Informatyki Sp. z o.o.
00-203 Warszawa, ul. Bonifraterska 17, Biurowiec North Gate, recepcja XVI piętro,
tel. 506 178 228
e-mail:cpi@cpi.com.pl
e-Doręczenia: AE:PL-55387-14998-DEASJ-15
Szkolenie realizowane przy współpracy z:
Wydawnictwo C.H.Beck Sp. z o.o.
00-203 Warszawa, ul. Bonifraterska 17,
tel. 22 311 22 22
e-mail:akademia@beck.pl
akademia.beck.pl
szkolenie zamknięte - zamawiam
Dane uczestnika
Dane płatnika

Zobowiązujemy się uregulować koszt udziału jednej osoby w spotkaniu:

Uczestnicy, których udział w spotkaniu jest finansowany ze środków publicznych w co najmniej 70%, zgodnie z art. 43 ust. 1 pkt 29 ustawy z dnia 11 marca 2004r. o podatku od towarów i usług (Dz. U. Nr 54, poz. 535 z późn. zm.) mogą uzyskać zwolnienie z VAT-u, na podstawie wypełnionego i przesłanego do CPI sp. z o.o. oświadczenia.

Skąd dowiedzieli się Państwo o spotkaniu:

Wyrażam zgodę na dostarczanie mi drogą elektroniczną informacji o rabatach, promocjach i aktualnej ofercie oraz materiałów marketingowo-informacyjnych przez Centrum Promocji Informatyki Sp. z o.o.:



Zgoda może zostać odwołana w każdej chwili bez podania przyczyny, bez wpływu na zgodność z prawem działań, które wykonano na podstawie zgody przed jej odwołaniem.

Administratorem danych osobowych jest Centrum Promocji Informatyki Sp. z o.o., KRS: 0000208659, adres: ul. Bonifraterska 17, 00-203 Warszawa, tel.: 506178228, e-mail: cpi@cpi.com.pl, e-Doręczenia: AE:PL-55387-14998-DEASJ-15. Dane osobowe są przetwarzane w celu dokonania zgłoszenia udziału w szkoleniu oraz zawarcia umowy o udział w szkoleniu, realizacji tej umowy i jej rozliczenia, a także w celu prowadzenia kontaktu oraz w celu prowadzenia marketingu produktów i usług własnych. Wysyłka materiałów marketingowych z wykorzystaniem podanych kanałów komunikacji odbywa się na podstawie dodatkowej zgody wyrażonej na podstawie przepisów szczególnych dot. e-prywatności. Dane mogą być również przetwarzane w celu ustalenia, dochodzenia lub obrony przed ewentualnymi roszczeniami. Dane osobowe udostępniane będą wyłącznie podmiotom świadczącym usługi na naszą rzecz, w tym patronom i sponsorom. Przysługuje Państwu prawo dostępu do treści danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych oraz prawo wniesienia sprzeciwu, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego. Mają Państwo prawo do cofnięcia wyrażonej zgody na otrzymywanie informacji handlowych drogą elektroniczną w dowolnym momencie, przy czym wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem działań, jakich dokonano przed jej wycofaniem na jej podstawie. Więcej informacji w Polityce Prywatności.