2
czerwca
2025
Szkolenie partnerskie Beck Akademia
Krajowy Rejestr Zadłużonych w praktyce
31 dni do rozpoczęciakoordynator: Beata Kurpiewska

Wejście w życie Ustawy o Krajowym Rejestrze Zadłużonych w dn. 1.12.2021 r. zrewolucjonizowało dotychczasowy sposób prowadzenia postępowań upadłościowych i restrukturyzacyjnych. Uruchomiony KRZ pełni równolegle funkcję rejestru informacji o postępowaniach upadłościowych i restrukturyzacyjnych, jak i systemu teleinformatycznego obsługującego te postępowania. Podstawowym założeniem ustawodawcy było wprowadzenie pełnej dwustronnej elektronicznej komunikacji między sądem a uczestnikami postępowania.
Na szkoleniu dowiesz się, jak uregulowane zostało wnoszenie pism procesowych, doręczenia elektroniczne, prowadzenie akt oraz wydawanie orzeczeń za pośrednictwem systemu KRZ oraz jak w praktyce wygląda obsługa systemu. Przedstawione zostaną również najważniejsze zmiany wprowadzone do Prawa upadłościowego i restrukturyzacyjnego.
Celem szkolenia jest całościowe omówienie regulacji Ustawy o Krajowym Rejestrze Zadłużonych, uzupełnione wskazówkami praktycznymi w zakresie obsługi systemu.
Na szkoleniu dowiesz się:
- Jakie najważniejsze zmiany wprowadziła do Prawa upadłościowego i Prawa restrukturyzacyjnego ustawa o Krajowym Rejestrze Zadłużonych?
- Do których postępowań ma zastosowanie regulacja Krajowego Rejestru Zadłużonych?
- Jakie funkcje pełni Krajowy Rejestr Zadłużonych?
- Jak uregulowane zostało wnoszenie pism procesowym za pośrednictwem KRZ? Jakie są wyjątki od zasady wnoszenia pism za pośrednictwem KRZ?
- Jak uregulowane zostały doręczenia za pośrednictwem KRZ? Jakie są wyjątki od zasady dokonywania doręczeń za pośrednictwem systemu?
- Jak założyć indywidualne konto w systemie?
- Jak uzyskać dostęp do akt postępowania prowadzonych w KRZ, jako uczestnik i jako osoba zainteresowana?
- W jakiej formie wydawane są orzeczenia w KRZ? Jak uzyskać odpis orzeczenia?
Szkolenie adresowane jest dla praktyków zajmujących się zawodowo prawem upadłościowym i restrukturyzacyjnym – doradców restrukturyzacyjnych oraz profesjonalnych pełnomocników.
Dostęp do Systemu Legalis
Po szkoleniu otrzymasz 2-tygodniowy dostęp do Systemu Legalis Moduł Prawo upadłościowe
Czas trwania szkolenia: od 10:00 do 14:30
- Rola Krajowego Rejestru Zadłużonych
- Podstawa prawna.
- Przepisy przejściowe.
- Funkcje KRZ.
- Funkcja informacyjna KRZ.
- Omówienie zmian w Prawie upadłościowym i restrukturyzacyjnym
prof. Izabela Gil - KRZ jako system teleinformatyczny obsługujący postępowanie upadłościowe i restrukturyzacyjne – omówienie regulacji
- Indywidualne konto użytkownika.
- Wnoszenie pism procesowych.
- Doręczenia.
- Orzeczenia w systemie teleinformatycznym.
- Akta w systemie teleinformatycznym.
- Obwieszczenia.
- Praktyka stosowania Krajowego Rejestru Zadłużonych.
Izabella Gil
Profesor Uniwersytetu Wrocławskiego, pracowniczka naukowo-dydaktyczna w Zakładzie Postępowania Cywilnego na WPAiE UWr. Radczyni prawna.
Łukasz Goździaszek

Adiunkt w Centrum Badań Problemów Prawnych i Ekonomicznych Komunikacji Elektronicznej na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego. Adwokat. Specjalizuje się w prawie Internetu i technologii. Autor takich książek jak m.in. „Identyfikacja elektroniczna i usługi zaufania w odniesieniu do transakcji elektronicznych na rynku wewnętrznym Unii Europejskiej. Komentarz” (C.H. Beck, Warszawa 2019), „Elektroniczne postępowanie upominawcze” (LexisNexis, Warszawa 2014), „Prawo blogosfery” (C.H.Beck, Warszawa 2014) i „Cywilnoprawne granice swobody wypowiedzi w Internecie” (C.H.Beck, Warszawa 2015).
Krystyna Rogala

Doktorantka w Centrum Badań Problemów Prawnych i Ekonomicznych Komunikacji Elektronicznej na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego. Aplikantka radcowska.
Termin i Miejsce
- Termin:
- 2 czerwca 2025
- Miejsce:
- szkolenie on-line
Koszt
- 700 zł + 23% VAT
Informacje dodatkowe
Powyższy koszt obejmuje: udział w zajęciach dla 1 osoby, materiały szkoleniowe w wersji elektronicznej, certyfikat ukończenia szkolenia w formacie PDF, zapewnienie platformy szkoleniowej i dostępu do szkolenia w czasie rzeczywistym, test połączenia, pomoc techniczną w razie potrzeby.
Warunkiem udziału jest przesłanie wypełnionego formularza zgłoszeniowego (zakładka "Zgłoszenie"). Liczba miejsc ograniczona.
Organizatorem szkolenia jest Wydawnictwo C.H.Beck (Beck Akademia). Link do szkolenia oraz materiały szkoleniowe i certyfikat otrzymają Państwo od organizatora.
Szkolenia online odbywają się przy użyciu platformy Clickmeeting. Nie później niż na 2 godziny przed startem danego szkolenia do uczestników zostanie wysłany e-mail z zaproszeniem.
Zapłata i Rezygnacja
Koszt udziału jest płatny na konto Wydawnictwa C.H.Beck na podstawie proformy wystawionej po przyjęciu zgłoszenia.
Rezygnacja z udziału po 26 maja 2025 r. lub nieobecność na spotkaniu powoduje powstanie zobowiązania pokrycia pełnych kosztów udziału na podstawie faktury wystawionej przez Wydawnictwo C.H.Beck. Rezygnacja możliwa jest tylko i wyłącznie w formie pisemnej.
Szkolenie partnerskie Beck Akademia
Organizator szkoleń z dziedziny prawa i podatków. Oferuje szeroki zakres tematyczny organizowanych szkoleń. Dostarcza najwyższej jakości wiedzę dla prawników, studentów prawa i aplikantów, pracowników sektora publicznego, a także dla osób, które w swojej pracy opierają się na przepisach podatkowych i kadrowych. Beck Akademia zajmuje się również organizacją szkoleń zamkniętych, dopasowanych do indywidualnych potrzeb klienta. Prelegenci Beck Akademii to uznani praktycy i eksperci z wieloletnim doświadczeniem na rynku.
Współadministratorami danych osobowych są Wydawnictwo C.H.Beck Sp. z o.o. i Centrum Promocji Informatyki Sp. z o.o. Dane przetwarzamy dla realizacji umowy, powiązanych obowiązków prawnych i organizacji szkolenia. Przysługują Ci prawa do: dostępu do swoich danych, otrzymania ich kopii, sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia, cofnięcia zgody oraz wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych. Pełne informacje w Polityce prywatności.
Biuro Organizacyjne
00-203 Warszawa, ul. Bonifraterska 17, Biurowiec North Gate, recepcja XVI piętro,
tel. 506 178 228
e-mail:cpi@cpi.com.pl
e-Doręczenia: AE:PL-55387-14998-DEASJ-15 Szkolenie realizowane przy współpracy z:
Wydawnictwo C.H.Beck Sp. z o.o.
00-203 Warszawa, ul. Bonifraterska 17,
tel. 22 311 22 22
e-mail:akademia@beck.pl
akademia.beck.pl