1
kwietnia
2025
DORĘCZENIA ELEKTRONICZNE – stan aktualny i perspektywy
69 dni do rozpoczęciakoordynator: Iwona Nowosielska
Wejście w życie rewolucyjnej ustawy o doręczeniach elektronicznych wzmocni prawnie rolę dokumentu elektronicznego w urzędach administracji publicznej , zmieniając sposób realizacji procedur i organizację pracy w urzędach.
Celem szkolenia jest pokazanie aktualnego stanu prawnego i stanu faktycznego realizacji systemu e-doręczeń, czyli realnych możliwości ich stosowania.
Szkolenie jest adresowane do wszystkich osób zamierzających stosować w praktyce prywatnej i służbowej wysyłkę dokumentów w postaci elektronicznej.
Szkolenie prowadzi dr inż. Kajetan Wojsyk, nauczyciel akademicki z 45-letnim doświadczeniem, współautor wielu podręczników akademickich, komentarza do ustawy o informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne a także komentarza do ustawy o doręczeniach elektronicznych.
Czas trwania szkolenia od godz. 9.00 do ok.14:00
W ramach szkolenia przestawione zostaną w szczególności następujące zagadnienia:
- Stan aktualny – praktyka doręczeń dokumentów w postaci elektronicznej podmiotom realizującym zadania publiczne i podmiotom innym
- Realizacja e-doręczeń zgodnie z ustawą o doręczeniach elektronicznych
- Porównanie systemów doręczeń aktualnie stosowanych i systemu wprowadzanego ustawą o doręczeniach elektronicznych
- Określenie terminów obowiązywania e-doręczeń dla poszczególnych grup podmiotów
- Nowe pojęcia i byty wprowadzane ustawą o doręczeniach elektronicznych
- Struktura systemu e-doręczeń i elementy tej struktury
- Operatorzy realizujący usługi e-doręczeń (usługa kwalifikowana, publiczna, hybrydowa)
- Odbiorcy usługi doręczenia elektronicznego – ich zobowiązania i sposób realizacji zobowiązania
- Pracownicy podmiotów odpowiedzialni za funkcjonowanie skrzynek e-doręczeń
- Omówienie różnych przypadków organizacji systemu e-doręczeń i uwarunkowania prawne.
Kajetan Wojsyk
Ekspert ds. jakości danych w e-administracji
Absolwent Wydziału Budowy Maszyn Politechniki Częstochowskiej. W czasie 45 lat był kolejno pracownikiem naukowo-dydaktycznym Politechniki Częstochowskiej, Wyższej Szkoły Pedagogicznej (obecnie Uniwersytetu Jana Długosza) w Częstochowie, Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz Wyższej Szkoły Informatyki Stosowanej i Zarządzania pod auspicjami PAN w Warszawie (obecnie Akademia WIT). Równolegle – od 1994 r. – pracownik administracji publicznej. Wieloletni wicedyrektor Centrum e-Zdrowia (dawniej Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia) w Warszawie i ekspert ds. jakości danych w tymże Centrum. Pracował między innymi w Centrum Projektów Informatycznych Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, współpracował z Fundacją Wspierania Wsi, Fundacją Rozwoju Demokracji Lokalnej, Centrum Edukacji Samorządowej oraz z Centrum Promocji Informatyki. Był doradcą Ministra Cyfryzacji oraz pełnomocnikiem Ministra Zdrowia ds. otwartości danych publicznych. Aktualnie jest doradcą Prezesa Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Członek zarządów Naukowego Centrum Prawno-Informatycznego, Oddziału Mazowieckiego Polskiego Towarzystwa Informatycznego, członek Stowarzyszeń „Geodeci dla RP”, Archiwizjoner, „Miasta w Internecie”, SilGIS, Rady Naukowej SIP Lex oraz Rady Forum Teleinformatyki. Autor 39 haseł Wielkiej Encyklopedii Prawa (TOM XXII – Prawo informatyczne), ok. 100 artykułów, współautor komentarzy do ustaw, prelegent na prestiżowych konferencjach dotyczących prawa informatycznego, ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych, interoperacyjności systemów teleinformatycznych, dostępu do informacji publicznej, jakości danych w systemach teleinformatycznych. Autor e-Podręcznika dla pracowników administracji. Od 2017 roku tworzy i rozwija unikatowe techniki pomiaru i kształtowania jakości danych przetwarzanych elektronicznie w celu wykorzystania możliwości interoperacyjności systemów teleinformatycznych, bogactwa otwartych danych w rejestrach centralnych i dziedzinowych prowadzące do znacznego obniżenia kosztów działalności podmiotów, kosztów przetwarzania danych i zwiększenia ich bezpieczeństwa, a przede wszystkim zwiększenia bezpieczeństwa osób fizycznych.
Termin i Miejsce
- Termin:
- 1 kwietnia 2025
- Miejsce:
- szkolenie on-line
Koszt
- 590 zł + 23% VAT - przy zgłoszeniach przesłanych do dnia 21 marca
- 690 zł + 23% VAT - przy zgłoszeniach przesłanych od dnia 22 marca
Informacje dodatkowe
Powyższy koszt obejmuje: udział w zajęciach dla 1 osoby, materiały szkoleniowe w wersji elektronicznej, certyfikat ukończenia szkolenia w formacie PDF, zapewnienie platformy szkoleniowej i dostępu do szkolenia w czasie rzeczywistym, test połączenia, pomoc techniczną w razie potrzeby.
Warunkiem udziału jest przesłanie wypełnionego formularza zgłoszeniowego (zakładka "Zgłoszenie"), faksem lub elektronicznie i otrzymanie drogą elektroniczną potwierdzenia udziału ze strony CPI. O przyjęciu zgłoszenia decyduje kolejność zgłoszeń. Ilość miejsc ograniczona.
Zapłata i Rezygnacja
Koszt udziału jest płatny na konto CPI, na podstawie potwierdzenia udziału. Faktury będą do odbioru podczas spotkania (przy szkoleniach on-line - elektronicznie).
Rezygnacja z udziału po 25 marca 2025 r. lub nieobecność na spotkaniu powoduje powstanie zobowiązania pokrycia pełnych kosztów udziału na podstawie faktury Centrum Promocji Informatyki. Rezygnacja możliwa jest tylko i wyłącznie w formie pisemnej.
Biuro Organizacyjne
00-203 Warszawa, ul. Bonifraterska 17, Biurowiec North Gate, recepcja XVI piętro,
tel. 506 178 228
e-mail:cpi@cpi.com.pl
e-Doręczenia: AE:PL-55387-14998-DEASJ-15