szkolenie on-line
SZKOLIMY JUŻ 32 LATA, ZAUFAŁO NAM PONAD 100 000 OSÓB

20
kwietnia
2023

Jak prawidłowo stosować PZP. Perspektywa zamawiającego i wykonawcy

koordynator: Iwona Nowosielska

W CPI SZKOLIMY ON-LINE więcej ...

W trakcie szkolenia zostaną przedstawione wybrane regulacje ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych, które mają kluczowe znaczenie dla zamawiających i wykonawców. Odbędzie się to na podstawie orzecznictwa Krajowej Izby Odwoławczej i analizy przypadków, które prowadzący spotkali w swojej praktyce zawodowej.

Celem szkolenia jest pomoc zamawiającym i wykonawcom w prawidłowym i efektywnym „przejściu” przez fazę nie tylko postępowania o udzielenie zamówienia publicznego, lecz również realizacji umowy w sprawie zamówienia publicznego.

Szkolenie jest kierowane do uczestników rynku zamówień publicznych, którzy mają do czynienia z prawnym aspektem procesu zakupowego oraz realizacją umowy po stronie zamawiającego lub wykonawcy (osób pełniących funkcje kierownicze w organizacji, prawników, sprzedawców, pracowników wspierających).

Szkolenie przeprowadzą: mec. Piotr Nepelski oraz mec. Marta Pasztaleniec, Kancelaria Traple

Czas trwania szkolenia: od 9:30 do ok. 15:00
Program:

  • Uniknięcie błędów w opisie przedmiotu zamówienia.
  • Umowy w sprawie zamówienia publicznego, w tym klauzule obowiązkowe i niedozwolone.
  • Weryfikacja podmiotowa wykonawców.
  • Wymagania co do formy składania ofert i innych dokumentów oraz komunikacja pomiędzy wykonawcą a zamawiającym.
  • Wyjaśnienia rażąco niskiej ceny.
  • Samooczyszczenie wykonawcy.
  • Zmiana umowy w sprawie zamówienia publicznego.
  • Pozasądowe rozwiązywanie sporów z umowy w sprawie zamówienia publicznego.

Piotr Nepelski

Radca prawny specjalizuje się w prawie zamówień publicznych oraz prawie umów handlowych, ze szczególnym uwzględnieniem umów IT. W Kancelarii uczestniczy w pracach praktyki TMT w ramach zespołu IT-Tech i Zamówień Publicznych. Posiada ponad dziesięcioletnie doświadczenie zawodowe w zakresie obsługi prawnej największych zamawiających oraz wiodących dostawców rozwiązań IT. Zapewnia wsparcie prawne w zakresie rozwiązywania sporów.
Konsultant przy Polskiej Izbie Informatyki i Telekomunikacji w zakresie prawa zamówień publicznych.
Wielokrotnie brał udział jako prelegent na ogólnopolskich konferencjach branżowych i szkoleniach dla przedstawicieli firm IT i podmiotów biorących udział w przetargach. Autor licznych publikacji z zakresu zamówień publicznych oraz umów IT. Wykładowca na studiach podyplomowych prowadzonych przez Polską Akademię Nauk na kierunku Prawo Zamówień Publicznych. Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie oraz Center for American Law Studies przy Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Ukończył kursu prawa angielskiego przy British Law Centre. Członek Okręgowej Izby Radców Prawnych w Warszawie.
Prawnik rekomendowany w międzynarodowym rankingu Legal500. Odbył szkolenia i uzyskał certyfikaty: AgilePM Foundation oraz Prince2 Agile w zakresie zarządzania projektami.
Posługuje się językiem angielskim

Marta Pasztaleniec

Radca prawny specjalizujący się w prawie IT, własności intelektualnej i prawie zamówień publicznych. W Kancelarii uczestniczy w pracach praktyki TMT w ramach zespołu IT-Tech i Zamówień Publicznych. Posiada doświadczenie w doradztwie prawnym na rzecz szeroko rozumianej branży IT, w tym w zakresie negocjowania i realizacji umów na wdrożenie, rozwój i utrzymanie systemów informatycznych, umów prawno-autorskich oraz wdrożenia wytycznych KNF w zakresie outsourcingu chmurowego. Posiada także doświadczenie w postępowaniach o udzielenie zamówień publicznych, także w zakresie reprezentacji przed KIO, gdzie wspierała zarówno wykonawców jak i zamawiających oraz kompleksowej obsłudze prawnej krajowych i zagranicznych podmiotów gospodarczych.