10
grudnia
2024
CHATGPT I SZTUCZNA INTELIGENCJA W SŁUŻBIE TWOJEGO BIZNESU
19 dni do rozpoczęciakoordynator: Marta Jurkiewicz
ChatGPT i obrazy generowane komputerowo przestały być tylko futurystyczną ciekawostką. To już nie cyfrowa zabawka, a potężne narzędzie biznesowe, z którego można skorzystać w różnych sferach swojej działalności, nie tylko tej internetowej. Algorytmy sztucznej inteligencji mogą wspomóc przedsiębiorcę przy tworzeniu prezentacji czy treści na media społecznościowe, pisaniu ofert, tworzeniu strategii marketingowych, obsłudze klienta i w wielu innych sferach. Praktyczne zastosowania ChatGPT i innych generatorów mnożą się z dnia na dzień, coraz więcej więcej osób wykorzystuje je w swojej pracy. Oszczędzają czas i pieniądze, pod warunkiem, że wie się, jak ich poprawnie używać, jakie niebezpieczeństwa mogą się z tym wiązać i jak ich uniknąć.
Warto poznać również ryzyka prawne związane z wykorzystywaniem sztucznej inteligencji w biznesie, aby działać nie tylko skutecznie, ale przede wszystkim zgodnie z prawem i w ramach obowiązujących przepisów. Dlatego też program szkolenia został wzbogacony o zagadnienia prawa autorskiego, ochrony danych osobowych i prawa zobowiązań.
Dla kogo szkolenie?
Program tego szkolenia obejmuje wiedzę, która przyda się:
- przedstawicielom kadry zarządzającej, którzy chcieliby poznać nowe narzędzia pomocne przy rozwijaniu swoich firm i dowiedzieć się, jak można zaprząc ChatGPT do pracy w ich interesie i zadbać o bezpieczne środowisko prawne takiego działania;
- osobom, które mogą wykorzystać AI jako pomocne narzędzie w swojej pracy twórczej – social media managerom, social media specialistom, twórcom treści, copywriterom, marketerom.
Szkolenie poprowadzą: Weronika Modzelewska oraz dr Karina Kunc-Urbańczyk
Czas trwania szkolenia od 10.00 do ok. 15.00
Część I: Technologia i biznes
- Wprowadzenie do ChatGPT
- Czym jest ChatGPT i do czego służy?
- Główne zalety i ograniczenia
- Jak rozpocząć korzystanie z ChatGPT?
- Podstawowe funkcje bota
- Jak zaoszczędzić czas z ChatGPT?
- Tworzenie postów na social media
- Automatyzacja obsługi klienta
- Pisanie tekstów na stronę www
- Marketing Manager
- Pozycjonowanie
- Materiały na Youtube
- Projektowanie ofert
- Zaawansowane funkcje i możliwości użycia ChatGPT
- Pisanie umów
- Własne chatboty
- Gra tekstowa
- Jak zautomatyzować pracę dzięki AI?
- Tworzenie tekstów sprzedażowych
- Zaawansowane grafiki
- Atrakcyjne prezentacje ze slajdami
- Scenariusze treści długożyjących
- Usprawnienie tworzenia lejków sprzedażowych
- Zagadnienia prawne – czy to legalne i na jakie przepisy trzeba zwrócić uwagę, korzystając z takich rozwiązań
- Ustawy, rozporządzenia i akty prawne regulujące kwestie sztucznej inteligencji
- Prawo europejskie a sztuczna inteligencja
- Regulaminy aplikacji opartych na sztucznej inteligencji
- Sztuczna inteligencja a prawo autorskie
- Kto ma prawa do tekstu wygenerowanego przez CzatGPT?
- Czy można wykorzystywać takie treści komercyjnie?
- Czy można używać treści wygenerowanych przez innych?
- Tworzenie identyfikacji wizualnej i logo przy pomocy sztucznej inteligencji
- Wspieranie się treściami wygenerowanymi we własnej pracy twórczej.
- Korzystanie z AI przy realizacji umów
- Odpowiedzialność za należyte wykonanie umowy
- Przydatne klauzule umowne z tym związane
- Zapewnienie poufności danych
- Czy AI może zastąpić prawnika – czyli o generowaniu umów i regulaminów
- Inne ryzyka prawne, jakie mogą się wiązać z korzystaniem z AI
- Odpowiedzialność za błędy
- Naruszenie praw autorskich twórców dzieł, którymi karmiono AI
- Ochrona znaków towarowych
- AI a RODO i zautomatyzowane przetwarzanie danych
Karina Kunc-Urbańczyk
Specjalistka w dziedzinie prawnych aspektów social media marketingu, prelegentka międzynarodowych i ogólnopolskich konferencji naukowych, autorka publikacji z dziedziny prawa autorskiego i prawa sztucznej inteligencji (ORCID nr 0000-0002-7713-5822). Konsultantka merytoryczna Raportu Ministerstwa Cyfryzacji “Rekomendacje w zakresie zastosowania sztucznej inteligencji w sądownictwie i prokuraturze” z 2024 r.; współautorka podręcznika “Apteczka prawna - Lex bez łez” oraz wielu kursów internetowych. Prowadzi szkolenia, wykłady i webinary o tematyce prawnej, a także hobbystycznie popularyzuje wiedzę prawniczą w mediach społecznościowych. Od ponad 10 lat pracuje w wymiarze sprawiedliwości (wydziały cywilne i gospodarcze sądów rejonowych i okręgowych), obecnie orzeka w Sądzie Apelacyjnym w Katowicach. Ma także doświadczenie w obsłudze prawnej biznesów online i influencerów.
Weronika Modzelewska
od ponad 8 lat pracuje w branży marketingu i social mediów - jako specjalista e-commerce, marketingowiec i szkoleniowiec. Swoją wiedzą i doświadczeniem wspiera zarówno klientów korporacyjnych, małe i średnie przedsiębiorstwa oraz jednoosobowe działalności gospodarcze. Zapewnia wsparcie promocyjne i strategiczne dla managerów, działów marketingu, specjalistów ds. social mediów, freelancerów, influencerów i wszystkich osób, którym zależy na rozwoju swojego biznesu. W ciągu ostatniego roku przeszkoliła ponad 11 tysięcy osób, w tym zarówno przedstawicieli sektora prywatnego, jak i organizacji publicznych oraz uniwersytetów.
W obszarze szkoleń współpracuje między innymi z Polską Fundacją Przedsiębiorczości. Szkoliła takie firmy jak Muzeum Historii Polski, Uniwerystet Ekonomiczny w Krakowie, Makarony Polskie, Milek Design, Bank Spółdzielczy, HR KONO oraz wiele innych.
Jest autorką popularnych treści edukacyjnych: książki „Internet możliwości”, ebooka „Praca w dobie AI” oraz kursów internetowych (m.in. “Przystanek: sztuczna inteligencja”, “Przystanek: Tiktok dla biznesu”. W mediach społecznościowych obserwuje ją ponad 110 tysięcy osób.
Termin i Miejsce
- Termin:
- 10 grudnia 2024
- Miejsce:
- szkolenie on-line
Koszt
- 790 zł + 23% VAT - przy zgłoszeniach przesłanych do dnia 29 listopada
- 890 zł + 23% VAT - przy zgłoszeniach przesłanych od dnia 30 listopada
Informacje dodatkowe
Powyższy koszt obejmuje: udział w zajęciach dla 1 osoby, materiały szkoleniowe w wersji elektronicznej, certyfikat ukończenia szkolenia w formacie PDF, zapewnienie platformy szkoleniowej i dostępu do szkolenia w czasie rzeczywistym, test połączenia, pomoc techniczną w razie potrzeby.
Warunkiem udziału jest przesłanie wypełnionego formularza zgłoszeniowego (zakładka "Zgłoszenie"), faksem lub elektronicznie i otrzymanie drogą elektroniczną potwierdzenia udziału ze strony CPI. O przyjęciu zgłoszenia decyduje kolejność zgłoszeń. Ilość miejsc ograniczona.
Zapłata i Rezygnacja
Koszt udziału jest płatny na konto CPI, na podstawie potwierdzenia udziału. Faktury będą do odbioru podczas spotkania (przy szkoleniach on-line - elektronicznie).
Rezygnacja z udziału po 3 grudnia 2024 r. lub nieobecność na spotkaniu powoduje powstanie zobowiązania pokrycia pełnych kosztów udziału na podstawie faktury Centrum Promocji Informatyki. Rezygnacja możliwa jest tylko i wyłącznie w formie pisemnej.
Biuro Organizacyjne
00-203 Warszawa, ul. Bonifraterska 17, Biurowiec North Gate, recepcja XVI piętro,
tel. 506 178 228
e-mail:cpi@cpi.com.pl
e-Doręczenia: AE:PL-55387-14998-DEASJ-15