3
marca
2021
ASPEKTY PRAKTYCZNE POZYSKIWANIA FUNDUSZY KRAJOWYCH I FINANSOWANIA GRANTÓW W JEDNOSTKACH NAUKOWO-BADAWCZYCH Z UWZGLĘDNIENIEM USTAWY 2.0.
41 dni do rozpoczęciakoordynator: Iwona Nowosielska

NOWA FORMA SZKOLEŃ W CPI
Szkolenia zdalne to nowe rozwiązanie, które idealnie sprawdzi się w obecnej sytuacji epidemicznej. Bez wychodzenia z domu możesz skorzystać ze specjalistycznej wiedzy naszych prelegentów.
Nie ma potrzeby podróżowania i gromadzenia się w większych grupach. Szkolenia zdalne posiadają wszystkie atuty szkoleń stacjonarnych, bez konieczności dojazdu do naszych sal szkoleniowych.
Więcej ...
PARP dofinansowuje szkolenia CPI
Szkolenie przeznaczone jest dla osób pracujących przy przygotowaniu aplikacji projektowych do konkursów finansujących działalność B+R ze środków krajowych, w szczególności dla pracowników jednostek naukowych w tym studentów i doktorantów zainteresowanych problematyką grantową, a także dla personelu administracyjnego zaangażowanego w przygotowanie wniosków projektowych i realizację projektów.
Szkolenie ma charakter praktyczny, ma odpowiedzieć na pytania jak, gdzie i kiedy aplikuje się o granty krajowe a także na jakie potencjalne pułapki należy zwrócić uwagę podczas ich realizacji. Przedstawione zostaną doświadczenia z realizacji projektów, w tym procedur związanych z przeprowadzaniem kontroli i audytów w uczelni technicznej.
Dużą część spotkania zostanie poświęcona technicznym aspektom konstruowania wniosku w generatorze wniosków OSF, w tym kosztorysowi w oparciu o katalog kosztów kwalifikowanych oraz elektronicznemu podpisywaniu, udostępnianiu i wysyłaniu wniosku i umowy o dofinansowanie.
Szkolenie pozwoli usystematyzować i zaktualizować wiedzę uczestników niezależnie od ich poziomu zaawansowania, prowadząca zaznaczy jakie zmiany obecnie należy wziąć pod uwagę w kontekście Ustawy 2.0.
Uczestnicy mogą na bieżąco zadawać pytania dotyczące indywidualnych problemów w aplikowaniu i realizacji projektów krajowych.
Szkolenie poprowadzi: Ewa Mendec
Program, czas trwania szkolenia: od 09:00 do ok. 15:00.
Wykład:
- źródła poszukiwania informacji o finansowaniu projektów krajowych
- krajowe instytucje finansujące projekty
- rodzaje i terminy konkursów finansujących badania
- umowa konsorcjum
- omówienie procedury oceny wniosku projektowego, protesty i odwołania od decyzji instytucji finansującej
- umowa projektowa i raportowanie – na co zwrócić szczególną uwagę?
- kontrola i audyt projektu
- Ustawa 2.0 – bieżące zmiany dla projektów
- regulamin konkursu w tym katalog koszów kwalifikowanych
- analiza kategorii kosztowych pod względem wymogów konkursowych, przykłady rozwiązań
- harmonogram, kosztorys, opis kosztów planowanych
- wprowadzenie do systemu aplikacyjnego OSF
- obsługa formularza aplikacyjnego on-line
- recenzja w systemie OSF
Ewa Mendec

Wieloletni praktyk w zakresie projektów krajowych finansowanych ze środków NCN, NCBR, MNiSW. Posiada szerokie doświadczenie w procesie aplikacji i zarządzania projektami ze środków finansowych na naukę. Od kilkunastu lat związana z Politechniką Śląską w Gliwicach, obecnie Kierownik Biura Obsługi Projektów Krajowych w Centrum Zarządzania Projektami. Współpracuje również z Regionalnym Punktem Kontaktowym Projektów Europejskich przy tej Uczelni, prowadzi szkolenia, prelekcje i warsztaty praktycznego przygotowania wniosków projektowych.
Termin i Miejsce
- Termin:
- 3 marca 2021
- Miejsce:
- szkolenie on-line
Koszt
- 690 zł + 23% VAT - przy zgłoszeniach przesłanych do dnia 19 lutego
- 790 zł + 23% VAT - przy zgłoszeniach przesłanych od dnia 20 lutego
Informacje dodatkowe
Powyższy koszt obejmuje: udział w szkoleniu on-line, materiały szkoleniowe i certyfikat w formie PDF.
Warunkiem udziału jest przesłanie wypełnionego formularza zgłoszeniowego (zakładka "Zgłoszenie"), faksem lub elektronicznie i otrzymanie drogą elektroniczną potwierdzenia udziału ze strony CPI. O przyjęciu zgłoszenia decyduje kolejność zgłoszeń. Ilość miejsc ograniczona.
Zapłata i Rezygnacja
Koszt udziału jest płatny na konto CPI, na podstawie potwierdzenia udziału. Faktury będą do odbioru podczas spotkania (przy szkoleniach on-line - elektronicznie).
Rezygnacja z udziału po 24 lutego 2021 r. lub nieobecność na spotkaniu powoduje powstanie zobowiązania pokrycia pełnych kosztów udziału na podstawie faktury Centrum Promocji Informatyki. Rezygnacja możliwa jest tylko i wyłącznie w formie pisemnej.
Biuro Organizacyjne
02-757 Warszawa, ul. Pory 78, I piętro
tel. 506 178 228, fax 22 355 86 79
e-mail:cpi@cpi.com.pl