szkolenie

30
października
2019

ROBOTIC PROCESS AUTOMATION Z ZASTOSOWANIEM PROGRAMU UiPath

koordynator: Iwona Nowosielska

Korzyści uczestnictwa w szkoleniu
Robotic Process Automation znajduje się obecnie w czołówce najbardziej poszukiwanych i przyszłościowych umiejętności w rankingach biznesowych na całym świecie. Liczba firm wdrażających RPA w swoich procesach nieustannie rośnie. Podczas szkolenia Uczestnicy będą mieli szansę poznać szczegóły dotyczące automatyzacji procesów biznesowych od doświadczonego dewelopera i trenera RPA.

Forma szkolenia
Szkolenie będzie prowadzone w formie wykładowej. Podczas wykładu prowadzący nie tylko omówi RPA, lecz także na żywo zaprezentuje zastosowanie RPA w programie UiPath.

Szkolenie jest dedykowane osobom decyzyjnym, odpowiedzialnym w firmach za rozwój i wdrażanie nowych technologii w działach operacyjnych, takich jak HR, kadry, finanse, księgowość, logistyka, proces obsługi klienta, a także pracownikom tych działów.

Czym jest Robotic Process Automation?
We współczesnym świecie nieustannie poszukuje się rozwiązań, dzięki którym wiele procesów biznesowych uda się zrealizować szybciej, lepiej oraz wydajniej. W odpowiedzi na te potrzeby stworzono automatyzację procesów biznesowych, nazywaną Robotic Process Automation (RPA). W uproszczeniu można uznać, że jest to technologia automatyzowania procesów biznesowych, dzięki wykorzystaniu różnych robotów, które odpowiadają za symulowanie czynności zwykle realizowanych przez Pracowników. Odpowiednio zaprogramowany robot RPA jest więc zdolny do tego, aby samodzielnie zrealizować określone, przypisane mu zadania zamiast człowieka.

W jakich procesach biurowych najczęściej stosuje się Robotic Process Automation?
Obecnie Robotic Process Automation to dziedzina bardzo perspektywiczna, która ustawicznie rozwija się. Zatem, wciąż rozszerza się katalog dziedzin i procesów biznesowych, gdzie RPA jest stosowane.

Przykładowe obszary zastosowania RPA to:

 • Finanse, bankowość, ubezpieczenia: rejestrowanie dokumentów, grupowanie danych, wprowadzanie i ewidencjonowanie dokumentów księgowych, wykonywanie raportów,
 • HR, Kadry: automatyczne naliczanie wynagrodzeń i benefitów dla zatrudnionych w bardzo dużych środowiskach pracy,
 • Transport, Logistyka: automatyczne planowanie tras przejazdów, śledzenie statusu przewożonych produktów, monitorowanie stanu magazynów, raportowanie danych,
 • Proces obsługi bezpośredniej Klientów: automatyczne rejestrowanie zgłoszeń reklamacyjnych Klientów z systemu Bankowości Internetowej, czy skrzynek e-mailowych firm, wysyłanie wiadomości SMS do Klientów z komunikatami w sprawie obsługi ich zamówienia, zgłoszenia reklamacyjnego itp.

Zalety stosowania Robotic Process Automation:

 • szybkość i wydajność,
 • oszczędność,
 • lepsza jakość (eliminacja ryzyka błędów).
Roboty RPA pracują szybciej niż ludzie, np. w zakresie tworzenia raportów, czy automatycznego rejestrowania zgłoszeń Klientów, ponadto są bezbłędne. W przypadku zastosowania robotów RPA oszczędność czasu pracy jest ogromna. Dodatkowo roboty RPA mogą pracować bez przerwy.

Dlaczego program UiPath do automatyzacji procesów?
Program UiPath pozwala na wygodne administrowanie zadaniami opartymi na regułach i pozwala na współdzielenie i wykorzystanie komponentów między różnymi projektami i zespołami. Rozszerzalna architektura UiPath wykorzystuje predykcyjną analitykę, funkcje poznawcze oraz diagramy logiczne do automatyzacji złożonych procesów.

Szkolenie poprowadzi
Kamil Makówka, senior RPA Developer pracujący nad międzynarodowymi projektami skupiającymi się na usprawnianiu procesów biznesowych w firmie HP Inc., szczególnie opartych o system SAP.
Od ponad 4 lat jego głównym celem jest wdrażanie innowacji i efektywności w codziennej pracy przy wykorzystaniu rozwiązań RDA oraz RPA. Wiedzę z tematyki RPA i programu UiPath zdobywał na szkoleniach w USA oraz Indiach.
Obecnie współpracuje w międzynarodowym środowisku jako mentor, trener oraz ekspert UiPath w firmie HP Inc.

Czas trwania szkolenia: 10-17

Program

 1. Co to jest Robotic Process Automation – 1h
 2. Omówienie procesów biznesowych nadających się do automatyzacji – 1h
 3. Wprowadzenie do UiPath – 0,5h
 4. Prezentacja interfejsu oraz narzędzi UiPath – 1h
 5. Wprowadzenie do terminologii oraz obiektów wykorzystywanych podczas automatyzacji – 1h
 6. Automatyzacja przykładowego procesu biznesowego – 1,5h

Ramowy harmonogram:
09:00 – kawa na początek dnia
10:00 – rozpoczęcie zajęć
13:00 – przerwa na lunch
13:30 – kontynuacja zajęć
15:00 – przerwa na kawę
15:15 – kontynuacja zajęć
17:00 – zakończenie szkolenia

Kamil Makówka

Senior RPA Developer pracujący nad międzynarodowymi projektami skupiającymi się na usprawnianiu procesów biznesowych w firmie HP Inc., szczególnie opartych o system SAP.
Od ponad 4 lat jego głównym celem jest wdrażanie innowacji i efektywności w codziennej pracy przy wykorzystaniu rozwiązań RDA oraz RPA. Wiedzę z tematyki RPA i programu UiPath zdobywał na szkoleniach w USA oraz Indiach.
Obecnie współpracuje w międzynarodowym środowisku jako mentor, trener oraz ekspert UiPath w firmie HP Inc.