20
grudnia
2022
DORĘCZENIA ELEKTRONICZNE – stan aktualny i perspektywy
177 dni do rozpoczęciakoordynator: Iwona Nowosielska

PARP dofinansowuje szkolenia CPI | W CPI SZKOLIMY ON-LINE więcej ... |
Wejście w życie rewolucyjnej ustawy o doręczeniach elektronicznych wzmocni prawnie rolę dokumentu elektronicznego w urzędach administracji publicznej , zmieniając sposób realizacji procedur i organizację pracy w urzędach.
Celem szkolenia jest pokazanie aktualnego stanu prawnego i stanu faktycznego realizacji systemu e-doręczeń, czyli realnych możliwości ich stosowania.
Szkolenie jest adresowane do wszystkich osób zamierzających stosować w praktyce prywatnej i służbowej wysyłkę dokumentów w postaci elektronicznej.
Szkolenie prowadzi dr inż. Kajetan Wojsyk, nauczyciel akademicki z 45-letnim doświadczeniem, współautor wielu podręczników akademickich, komentarza do ustawy o informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne a także komentarza do ustawy o doręczeniach elektronicznych.
Czas trwania szkolenia od godz. 9.00 do ok. 14
W ramach szkolenia przestawione zostaną w szczególności następujące zagadnienia:
- Stan aktualny – praktyka doręczeń dokumentów w postaci elektronicznej podmiotom realizującym zadania publiczne i podmiotom innym
- Realizacja e-doręczeń zgodnie z ustawą o doręczeniach elektronicznych
- Porównanie systemów doręczeń aktualnie stosowanych i systemu wprowadzanego ustawą o doręczeniach elektronicznych
- Określenie terminów obowiązywania e-doręczeń dla poszczególnych grup podmiotów
- Nowe pojęcia i byty wprowadzane ustawą o doręczeniach elektronicznych
- Struktura systemu e-doręczeń i elementy tej struktury
- Operatorzy realizujący usługi e-doręczeń (usługa kwalifikowana, publiczna, hybrydowa)
- Odbiorcy usługi doręczenia elektronicznego – ich zobowiązania i sposób realizacji zobowiązania
- Pracownicy podmiotów odpowiedzialni za funkcjonowanie skrzynek e-doręczeń
- Omówienie różnych przypadków organizacji systemu e-doręczeń i uwarunkowania prawne.
Kajetan Wojsyk

Pionier i popularyzator informatyki w administracji; wdraża idee społeczeństwa informacyjnego na poziomie lokalnym i krajowym, kierując złożonymi projektami pilotażowymi. Wykładowca Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Wyższej Szkoły Informatyki Stosowanej i Zarządzania oraz ekspert Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia. Pracował m.in. na Politechnice Częstochowskiej, w Akademii Jana Długosza w Częstochowie (obecnie Uniwersytet Humanistyczno-Przyrodniczy im. Jana Długosza), Centrum Projektów Informatycznych Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, współpracował z Fundacją Wspierania Wsi oraz Fundacją Rozwoju Demokracji Lokalnej, współpracuje z Centrum Promocji Informatyki. Dokonania kierowanego przez niego zespołu w zakresie informatyzacji Urzędu Miasta Częstochowy były wielokrotnie nagradzane (np. Złoty Laur Teleinfo dla najlepiej zinformatyzowanej jednostki administracji publicznej i instytucji użyteczności publicznej, Lider Informatyki Computerworld, Złota @, międzynarodowa nagroda EuroCrest Award). Był doradcą Ministra Cyfryzacji, aktualnie jest pełnomocnikiem Ministra Zdrowia ds. otwartości danych publicznych.
Zainteresowania:
• Bezpieczeństwo osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych
• Tworzenie e-usług w ramach przyjaznej elektronicznej administracji,
• Systemy automatycznej aktualizacji danych rejestrowych w oparciu o dane źródłowe,
• Optymalizacja procedur administracyjnych,
Publikacje:
Za najważniejszą publikację uznaje się dotyczący e-usług ePodręcznik dla administracji, połączony z sejmowym Internetowym Systemem Aktów Prawnych, Wikipedią i wieloma innymi zasobami sieciowymi (np. walidatorami podpisów elektronicznych), która – dzięki swojej konstrukcji jest systematycznie od 2015 r. aktualizowana, stanowiąc realną pomoc w sytuacjach wątpliwości interpretacyjnych dzięki obszernym komentarzom konkretnych pojęć takich jak „dokument” czy „podpis” (https://epodrecznik.mc.gov.pl). Ponadto jest autorem lub współautorem nw. wybranych publikacji oraz drukowanych wystąpień konferencyjnych
Termin i Miejsce
- Termin:
- 20 grudnia 2022
- Miejsce:
- szkolenie on-line
Koszt
- 790 zł + 23% VAT - przy zgłoszeniach nadesłanych do dnia 9 grudnia
- 890 zł + 23% VAT - przy zgłoszeniach nadesłanych od dnia 10 grudnia
Informacje dodatkowe
Powyższy koszt obejmuje: udział w zajęciach dla 1 osoby, materiały szkoleniowe w wersji elektronicznej, certyfikat ukończenia szkolenia w formacie PDF, zapewnienie platformy szkoleniowej i dostępu do szkolenia w czasie rzeczywistym, test połączenia, pomoc techniczną w razie potrzeby.
Warunkiem udziału jest przesłanie wypełnionego formularza zgłoszeniowego (zakładka "Zgłoszenie"), faksem lub elektronicznie i otrzymanie drogą elektroniczną potwierdzenia udziału ze strony CPI. O przyjęciu zgłoszenia decyduje kolejność zgłoszeń. Ilość miejsc ograniczona.
Zapłata i Rezygnacja
Koszt udziału jest płatny na konto CPI, na podstawie potwierdzenia udziału. Faktury będą do odbioru podczas spotkania (przy szkoleniach on-line - elektronicznie).
Rezygnacja z udziału po 13 grudnia 2022 r. lub nieobecność na spotkaniu powoduje powstanie zobowiązania pokrycia pełnych kosztów udziału na podstawie faktury Centrum Promocji Informatyki. Rezygnacja możliwa jest tylko i wyłącznie w formie pisemnej.
Biuro Organizacyjne
02-757 Warszawa, ul. Pory 78, I piętro
tel. 506 178 228, fax 22 355 86 79
e-mail:cpi@cpi.com.pl