centrum promocji informatyki
E-MAIL
zapisz się zapisz się zapisz się wypisz się
O NASSZKOLENIAMEDIA O NASPARTNERZYREGULAMINKONTAKT

seminarium
AKADEMIA PRAWA KOMPUETEROWEGO "UWARUNKOWANIA DZIAŁANIA SAMORZĄDOWYCH INSTYTUCJI KULTURY - PROBLEMY PRAWNE, ORGANIZACYJNE, FINANSOWE"
Warszawa, 16.11.2017 Koordynator: Iwona Nowosielska

PROGRAM

16 listopada 2017 r.
10:00 Wykład i konsultacje: Kultura w polityce lokalnej - kluczowe wyzwania (w tej części m.in. o: autonomii instytucji kultury, włączaniu organizacji społecznych w politykę kulturalną, kompetencjach kadr kultury i ich rozwoju).
Punktem wyjścia do analizowania tematu kultury i polityki kulturalnej w samorządach będzie analiza kluczowych wyzwań, jakie w chwili obecnej rysują się przed tym obszarem życia publicznego. W tej części uczestnicy dowiedzą się m.in.:
  • dlaczego polityka kulturalna w samorządach jest tak ważna?
  • gdzie kończy się zarządzanie publiczne w kulturze i zaczyna autonomia instytucji?
  • dlaczego warto inwestować w kulturę i jakie inwestycje są potrzebne w polityce kulturalnej?
  • jak zmieniają się odbiorcy instytucji kultury i co z tego wynika dla oferty bibliotek, domów kultury, muzeów, teatrów i innych instytucji kultury?
Łukasz Maźnica,
(Dyrektor ds. badań, Fundacja Warsztat Innowacji Społecznych)
11:30 Case study: Nowe technologie w instytucjach kultury - jak włączać nowe technologie do oferty instytucji kultury.
Dwie kolejne części szkolenia będą dedykowane pogłębionej analizie zagadnienia nowych technologii w instytucjach kultury. W pierwszej kolejności słuchacze zapoznają się ze sporą porcją praktycznej wiedzy. W sposób kompleksowy omówiony zostanie przypadek opracowywania i wdrażania jednego z największych polskich portali z cyfrowymi zasobami kultury – Wirtualnych Muzeów Małopolski. Uczestnicy dowiedzą się jak krok po kroku przebiegał proces prowadzący do stworzenia tego serwisu. Usłyszą także, o czym warto pamiętać realizując przedsięwzięcia służące udostępnianiu cyfrowych zasobów kultury i jakie pułapki czekają na instytucje podejmujące się digitalizacji dziedzictwa.
Łukasz Maźnica,
(Dyrektor ds. badań, Fundacja Warsztat Innowacji Społecznych)
12:00 Przerwa, poczęstunek
12:30 Case study: Wdrażanie nowych technologii w kulturze od kulis - co wynika z doświadczeń wybranych dużych wdrożeń technologicznych w polskich instytucjach kultury.
W następnej części szkolenia na uczestników znów czekać będzie spora dawka praktycznej wiedzy. Fragment ten będzie poświęcony prezentacji wybranych dobrych praktyk upowszechniania cyfrowych zasobów kultury w internecie. Podawane będą przykłady tak polskie, jak i zagraniczne. Przykłady pokazujące w jaki sposób przyciągać uwagę odbiorców i jak w sposób realny i skuteczny budować cyfrową obecność instytucji kultury.
Łukasz Maźnica,
(Dyrektor ds. badań, Fundacja Warsztat Innowacji Społecznych)
13:00 Wykład i konsultacje: Granty i dotacje dla samorządowych instytucji kultury - aktualny stan prawny i problemy praktyczne.
  • Rodzaje dotacji i podstawy prawne ich przyznawania.
  • Ewidencja księgowa dotacji w zależności od jej przeznaczenia.
  • Rozliczenie dotacji.
  • Dotacje w planie finansowym i sprawozdawczości.
Ewa Ostapowicz,
(Uniwersytet Warszawski)
15:00 Zakończenie seminarium
Program
Prelegenci
Informacje organizacyjne
Formularz zgłoszeniowy
Powiadom znajomego
  
e-mailkontakt Na górę strony
Copyright © 2002 Centrum Promocji Informatyki Sp. z o.o. | ul. Miedzyborska 50 | tel. (0-22) 870 69 10, 870 69 78